Občan Janovský nás chce pokutami „napravit“

Navazujeme na náš předchozí článek ohledně parkování v naší obci. Podařilo se nám získat další informace. Po osobní návštěvě magistrátu v Pardubicích, přestupkového oddělení, musíme upřesnit následující.   Oznámení na pana Poddaného nepřišlo na magistrát datovou schránkou, jak jsme psali v našem předchozím příspěvku, ale doručilo ho tam osobně pan Janovský. Jestli pan starosta o jeho počínání skutečně ví, nebo ne, nevíme. Starosta panu Poddanému řekl, že on o ničem neví, že je to soukromá iniciativa pana Janovského. Budeme tedy věřit panu starostovi a tímto se mu omlouváme, jak zde, tak se mu již osobně omluvil pan Poddaný.

Vše je to tedy osobní iniciativa občana pana Janovského. On, jako náš spoluobčan, ze své vlastní iniciativy obchází obec, fotí špatně zaparkovaná auta a oznámení nosí na magistrát města Pardubic. Jak ve svém článku k tomu píše, chce nás všechny oznámením a pokutou „napravit“, „protože podstatou pokuty je snaha o nápravu člověka“. Další komickou větu přidal ve svém „vyjádření“, že on, jako uvolněný zastupitel má povinnost dohlížet na dodržování zákona. Když si vzpomeneme, jak na podzim, kdy byl v karanténě, se účastnil společenského večera v Amálce a ohrozil tak cca 40 -50 spoluobčanů, tak k tomu asi není co říci. Snad jen aby s nápravou začal u sebe.

Zde se obecně musí rozlišovat opravdu dlouhodobé, špatné parkování na chodníku, od vykládky materiálu, odvozu špatně pohyblivého seniora atd. Fakt, že pana Poddaného osobně viděl, jak z dodávky vykládá stavební materiál, který by do domu jinak nedopravil, okamžitě fotil a vyhrožoval pokutou, je opravdu zarážející. Nás by jen zajímalo, pokud toto počínání nedělá za obec, kde na to bere čas. Dělá to tedy ve svém volném čase, nebo snad v pracovní době? Neměl by se spíše věnovat  svým povinnostem místostarosty?